Slovenský pohár remeselného piva – tlačová správa a výsledky

Publikované: 5 októbra, 2023

Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska o.z. vyhlásila na deň 21. septembra 2023 druhý ročník degustačnej súťaže Slovenský pohár remeselného piva 2023. Súťaž sa konala v pivovare ŽiWell v Piešťanoch a zúčasnilo sa jej 22 pivovarov v 2 skupinách a v 9+1 kategóriách. Súťaž bola určená pre malé pivovary s ročnou produkciou do 200.000 hl vyrobeného piva. Súťažné pivá degustovalo 14 degustátorov pri 4 degustačných stoloch.

Som veľmi rád, že sa nám po ťažkých pandemických časoch podarilo nadviazať na úspešný 1. ročník degustačnej súťaže z roku 2019. Prihlásil sa pekný počet pivovarov s viac ako 100 súťažnými pivami a myslím si, že nasledujúce ročníky počet pivovarov aj súťažných pív bude stúpať.“ povedal predseda asociácie Ing. Ľubomír Vančo.

„Súťaž prebehla korektne a nezávisle. Okrem nezávislých odborných hodnotiteľov hodnotili pivá aj degustátori z pivovarov. Náš systém vylučuje možnosť, aby degustátori vyslaní pivovarmi mohli dostať k hodnoteniu pivá zo svojich pivovarov. Preto je táto súťaž pre pivovary garanciou odborného a nezávislého prístupu podľa medzinárodných štandardov“ uviedol podpredseda asociácie Ing. Ladislav Kovács.

Tlačová správa

Výsledky súťaže