Odkaz na vlastné stránky URPINER

     

Urpiner - Banskobystrický pivovar

logo-urpiner

Výroba piva v Banskej Bystrici má už viac ako päťstoročnú tradíciu. Málokto dnes vie, že pivovarnícka tradícia sa v meste pod Urpínom začala písať ešte v roku 1501, keď bolo mestu udelenie tzv. varečného práva ako privilégia.

V stáročných tradíciách pokračuje dnes novodobý pivovar postavený v Radvani - Kráľovej, ktorý uviedli do prevádzky ako Pivovar Urpín.

Na jeho tradíciu dnes nadväzuje spoločnosť Banskobystrický pivovar, a.s., ktorý v máji 2007 začal s celkovou obnovou pivovaru zahŕňajúcou reštrukturalizáciu technologického vybavenia, revitalizáciu obchodných a marketingových aktivít, tak aby vrátil pivovaru jeho významné pozície,aké zastával v minulosti.

 

Spoločnosť Banskobystrický pivovar, a. s. je výrobcom vysokokvalitného slovenského piva značky Urpiner, ktoré je vyrábané podľa tradičných receptúr a vyznačuje sa originálnou chuťou.

 

Pri výrobe piva Urpiner využívame klasickú technológiu, pri ktorej pivo prirodzene zreje 50 dní a suroviny, ktoré prešli starostlivým výberom pivovarníckych majstrov - horskú vodu z okolitých vrchov, slad pestovaný na úrodných poliach južného Slovenska a chmeľ najlepšej kvality.

 

Banskobystrický pivovar so značkou Urpiner kladie dôraz na vysokú kvalitu a originálnu nezameniteľnú chuť a aj naďalej pokračuje v tradícii, ktorej kvality preveril čas a vytvára príjemné chvíle všetkým konzumentom piva Urpiner. Značka Urpiner je zárukou kvality banskobystrického piva, ktorú odborníci ocenili viacerými oceneniami – Zlatou, Striebornou a Bronzovou pivnou korunkou a prestížnymi Českými pivnými pečaťami.  

 

ZÍSKANÉ AKTUÁLNE OCENENIA