Výsledky Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2018

Pridané: 17.4.2019 15:16:15 Počet zobrazení: 1001

17 Apríl 2019

Slovenská pivovarnícka akadémia udeľovala ocenenia dňa 17. apríla 2019 v hoteli Loft - Fabrika The Beer Pub v Bratislave

Výsledky Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2018

Link na kompletnú tlačovú správu

V kategórií Pivovar s vlastnou reštauráciou sa na víťaznom mieste umiestnili hneď dva remeselné pivovary. Prvú priečku si za rok 2018 podelili lučenecký Pivovar Franz a najstarší košický Pivovar Golem. V uplynulom roku sa výnimočne darilo aj bratislavskému pivovaru Unorthodox Brewing. Spomedzi súťažiacich pivovarov, ktoré vznikli v roku 2018, si odniesol cenu Objav roka. Zvíťazil aj v kategórií Pivo roka z „lietajúceho pivovaru" v SR so svojím malinovo-limetkovým pivom červenej farby s príznačným názvom ´Bittersweet Lament Raspberry and Lime Gose´. Ako Pivo roka sa na prvom mieste umiestnilo obľúbené pivo v štýle IPA s exotickou chuťou z produkcie pivovaru Hop Grup Nitra s názvom ´Coco Mango Jumbo´. Pivovarníci z Nitry si odniesli aj víťazstvo v kategórií Pivovar roka.
Pivotékou roka sa stal po prvýkrát pivný e-shop Damián Bottle Shop z Bratislavy a titulom Pivný počin roka sa môže premiérovo popýšiť podujatie Biela vrana za svoj v poradí už 7. ročník medzinárodnej degustačnej súťaže doma varených pív, ktoré sa konalo koncom februára minulého roku v Košiciach.
Slovenská pivovarnícka akadémia tradične ocenila aj jednotlivcov, ktorí významne prispeli k rozvoju remeselného pivovarníctva na Slovensku. V kategórií Sládok roka zvíťazil talentovaný Peter Demko z piešťanského pivovaru ŽiWell. Sládkom roka z „lietajúceho pivovaru" sa stali Peter Holčík a Daniel Obcovič z myjavského pivovaru Hellstork. Páni tiež obhájili minuloročný titul „Lietajúci" pivovar roka a domov si odniesli opäť prvenstvo v tejto kategórii. Sládkom roka v homebrewingu sa stal Peter Bognár za svoje úsilie pri výrobe kvalitného remeselného piva v domácich podmienkach a hlavnú cenu v kategórií Inovátor roka si odniesol Peter Hudák z Rodinného mikropivovaru Hudák za používanie netradičných surovín pri výrobe piva či zvlášť inovatívne postupy.

Cenu za Dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu za rok 2018 získal Ing. Roman Šusták.

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie