Výsledky Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2018

Pridané: 17.4.2019 15:16:15 Počet zobrazení: 399

17 Apríl 2019

Slovenská pivovarnícka akadémia udeľovala ocenenia dňa 17. apríla 2019 v hoteli Loft - Fabrika The Beer Pub v Bratislave

Výsledky Slovenskej pivovarníckej akadémie za rok 2018

Link na kompletnú tlačovú správu

V kategórií Pivovar s vlastnou reštauráciou sa na víťaznom mieste umiestnili hneď dva remeselné pivovary. Prvú priečku si za rok 2018 podelili lučenecký Pivovar Franz a najstarší košický Pivovar Golem. V uplynulom roku sa výnimočne darilo aj bratislavskému pivovaru Unorthodox Brewing. Spomedzi súťažiacich pivovarov, ktoré vznikli v roku 2018, si odniesol cenu Objav roka. Zvíťazil aj v kategórií Pivo roka z „lietajúceho pivovaru" v SR so svojím malinovo-limetkovým pivom červenej farby s príznačným názvom ´Bittersweet Lament Raspberry and Lime Gose´. Ako Pivo roka sa na prvom mieste umiestnilo obľúbené pivo v štýle IPA s exotickou chuťou z produkcie pivovaru Hop Grup Nitra s názvom ´Coco Mango Jumbo´. Pivovarníci z Nitry si odniesli aj víťazstvo v kategórií Pivovar roka.
Pivotékou roka sa stal po prvýkrát pivný e-shop Damián Bottle Shop z Bratislavy a titulom Pivný počin roka sa môže premiérovo popýšiť podujatie Biela vrana za svoj v poradí už 7. ročník medzinárodnej degustačnej súťaže doma varených pív, ktoré sa konalo koncom februára minulého roku v Košiciach.
Slovenská pivovarnícka akadémia tradične ocenila aj jednotlivcov, ktorí významne prispeli k rozvoju remeselného pivovarníctva na Slovensku. V kategórií Sládok roka zvíťazil talentovaný Peter Demko z piešťanského pivovaru ŽiWell. Sládkom roka z „lietajúceho pivovaru" sa stali Peter Holčík a Daniel Obcovič z myjavského pivovaru Hellstork. Páni tiež obhájili minuloročný titul „Lietajúci" pivovar roka a domov si odniesli opäť prvenstvo v tejto kategórii. Sládkom roka v homebrewingu sa stal Peter Bognár za svoje úsilie pri výrobe kvalitného remeselného piva v domácich podmienkach a hlavnú cenu v kategórií Inovátor roka si odniesol Peter Hudák z Rodinného mikropivovaru Hudák za používanie netradičných surovín pri výrobe piva či zvlášť inovatívne postupy.

Cenu za Dlhodobý prínos slovenskému pivovarníctvu za rok 2018 získal Ing. Roman Šusták.

 

Prihlásenie