Panský pivovar

0 položiek

 

Panský pivovar Bojnice

Bojnice, od roku 2016

www.pivovarbojnice.sk

Panský pivovar je malý rodinný reštauračný pivovar nachádzajúci sa v centre mesta Bojnice. Našim úmyslom bolo historicky nadviazať na tradíciu pivovarníctva bojnického panstva,
ktorá tu fungovala už od začiatku 17. storočia s približne 150 ročnou prestávkou. Pivovar bol založený v roku 2016 a prvé pivo uzrelo svetlo sveta o rok neskôr, 2017. Kapacitu má 1000hl ročne.
Okrem Bojnického zámku a ZOO je mesto známe aj sokoliarstvom, ktoré k panstvu od nepamäti patrilo, preto sme sa rozhodli niektoré naše pivá pomenovávať práve po dravcoch.
Primárne sa zameriavame na ležiaky, no veľmi radi u nás navaríme aj vrchne kvasené pivká. Všetky pivá sú nefiltrované a nepasterizované.
Reštauráciu od pivovaru delí len sklenená stena, a tak si vedia návštevníci často vychutnať okrem dobrého jedla aj priamo pohľad na sládka pri svojom remesle.
Ako v pivovare, tak aj v kuchyni si zakladáme hlavne na kvalite surovín, a preto v našej reštaurácií uprednostňujeme potraviny od lokálnych producentov z malých a stredných slovenských fariem a voľných chovov.
Riadime sa heslom:"KEĎ HODOVAŤ, TAK PO PANSKY!"

Pivá:
VÝR 10° - svetlé výčapné pivo
SOKOL 11° - polotmavý ležiak viedenského typu
OROL 12° - svetlý ležiak plzeňského typu
KRKAVEC 14° - tmavý ležiak
PELIKÁN 12° - IPL (Czech IPL)
Pán času 13° - polotmavý ležiak
Panská APA 12° - APA
VICIŠPÁN 14° - IPA
GRÓF 16°- IPA
Panský STOUT 17° - stout
KAZUÁR 12°- APA (Australian Pale Ale)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie