image003

Piešťanský pivovar

Sme remeselný pivovar, ktorý založili piati nadšenci a milovníci piva s víziou variť poctivé pivo s chuťou a vôňou. Snažíme sa byť dôkazom toho, že aj malý pivovar bez storočnej tradície, môže prekvapiť sviežim, netradičným a najmä poriadnym pivom.
Naše vlajkové domáce pivo ŽiWELL sa skladá zo štyroch základných ingrediencií: vody, jačmeňa, chmeľu a kvasiniek.

Z našich tankov tečie ŽiWELL Jedenástka 11°, ŽiWELL Červená veža 12°, ŽiWELL Havran 13° a ŽiWELL Vandal 14°.
Každé z našich pív spod Inovca vzniklo ručnou výrobou a starostlivým výberom ingrediencií a receptúr. Chuť každého piva sa postupnými skúsenosťami snažíme priviesť k dokonalosti. Do každého jedného však vkladáme kus našej duše, aby sme vytvorili pivo, s ktorým budeme spokojní a na ktoré budeme hrdí.
Náš záväzok variť pivo bez stabilizátorov, urýchľovačov, enzýmov a iných sajrajtov, až príliš citeľných v súčasných nudných europivách, si pripomíname pri každom našom krígli, súdku či fľaši. Pod logom ŽiWELL preto vždy uvidíš našu mantru v znení POCTIVÉ PIEŠŤANSKÉ PIVO, od ktorej nikdy neupustíme.
Aby si nás našiel, do navigácie naťukaj Rekreačná 3, Piešťany. No radšej príď pešo po hrádzi alebo na bicykli, nech poriadne vyhladneš a vysmädneš. Sme hneď pri Váhu a lodenici v zrekonštruovaných priestoroch budovy, ktorá dýcha výbornou atmosférou a pohodou. Môžeš si u nás tiež pozrieť kompletnú výrobnú technológiu od varní až po tanky v spoločnosti našich sládkov.
V najbližšej dobe bude možné pivá ŽiWELL ochutnať aj v pár vybratých prevádzkach v Bratislave, o čom sa určite dozvieš, ak nás budeš sledovať.
Veľmi radi ťa u nás uvidíme a dúfame, že si z našej ponuky pív vyberieš to svoje obľúbené, na ktoré sa k nám budeš vracať. A keby si náhodou nemal na pivo, tak pamätaj,že si máš poščat od kamaráda! ;)
Z našich nablýskaných tankov môžeš ochutnať:


ŽiWELL JEDENÁSTKA 11°
svetlý ležiak
nefiltrované nepasterizované
Obsah alkoholu: 4,3 % IBU: 38


Náš dôkaz toho, že aj klasický svetlý ležiak môže mať osobnosť a charakter. 4 druhy sladov - plzenský, bavorský, viedenský a karamelový. Kvalitná porcia žateckého chmeľu. Kvasinky. Voda. Jednoduchý recept, zaujímavý výsledok. Pivo, ktoré budete vnímať každým jedným zmyslom.

 

ŽiWELL ČERVENÁ VEŽA 12°

polotmavý ležiak
nefiltrované nepasterizované
Obsah alkoholu: 4,9 % IBU: 43
Silný, chuťovo výrazný polotmavý ležiak, navarený kombináciou až šiestich sladov. Týmto pivom dávame facku bežnému nudnému euro pivu bez chuti a vône. Pivo pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať poctivý plný ležiak.

 

ŽiWELL HAVRAN 13°
tmavý ležiak
nefiltrované nepasterizované
Obsah alkoholu: 5,4 % IBU: 31
Tmavý ležiak vyrobený kombináciou piatich sladov s poriadnou porciou žateckého chmeľu. Týmto pivom sa snažíme nájsť dokonalý súlad medzi sladkosťou sladu a horkosťou chmeľu, to celé obohatené o jemné kávové tóny. Úžasná kombinácia pre každého, kto si vie vychutnať poctivé tmavé pivo s charakterom.

 

ŽiWELL VANDAL 14°
American IPA
nefiltrované nepasterizované
Obsah alkoholu: 6,1 % IBU: 52
Podľa všetkého prvá IPA navarená na území súčasných Piešťan. Príjemná svieža vôňa, vyvážená plná chuť, silný chmeľový záver v podaní amerických chmeľov Amarillo, Cascade a Chinook. Myslíme, že prišiel čas, aby aj stredná Európa začala piť IPU.

 

www.piestanskypivovar.sk


https://www.facebook.com/piestanskypivovar/