Prievalský pivovar

8


Prievalský pivovar Sandorf
BÍLIKOVÁ, s.r.o.
906 34 Prievaly 79

tel.kontakt: 0901 713777
e-mail: sandorf@sandorf.sk
avittekova@sandorf.sk
web: www.sandorf.sk

 

Prievalský pivovar Sandorf sa nachádza v obci Prievaly na Záhorí v okrese Senica. V minulom storočí bola dedinka nazývaná Šandorf a z tohto názvu je odvodený názov piva, ktoré sa tu varí.
Oficiálne začal Prievalský pivovar Sandorf svoju činnosť 30. apríla a 1. mája 2011. Jedným z krstných otcov pivovaru bol Ing. Ľubomír Vančo – predseda Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a druhým bol predseda Trnavského samosprávneho kraja Ing. Tibor Mikuš. Technológiu prievalského pivovaru nastavoval známy plzenský sládek Ing. Josef Krýsl a tá spočíva v umiestnení dvoch medených scedzovaco-rmutovacích 500 l nádob v priestoroch Šandorfského šenku a ďalšej technológie v pivničných priestoroch šenku. P. Krýsl zaškolil dvoch sládkov Pivovaru Sandorf. Počas svojho pôsobenia už uvarili veľa várok. Sortiment piva prievalského pivovaru je rôzny a varí sa striedavo svetlý ležiak 11°, svetlý ležiak 12°, polotmavý ležiak 12°, tmavý ležiak 12°, pšeničné pivo 12°, pivá 12° s príchuťou višňa, čučoriedka, horký pomaranč, mandarínka, mojito, limetka, cannabis, cappuccino, zázvor, medový špeciál 12°, pivo Ale 12°. Pred koncom roka 2011 bol uvarený stout 14,5° a dymový špeciál 12°. V roku 2012 plánuje Sandorf uvariť aj nové druhy piva a množstvá uvareného piva bude podľa potreby navyšovať.
Pivo Sandorf sa čapuje a predáva vo vlastných priestoroch Šandorfského šenku a distribuuje sa do Sklep pubu Senica, Reštaurácie Branč Senica, Pohostinstva Richtár Jakub v Bratislave. Pivo je plnené do litrových plastových fliaš a šesť rôznych druhov piva Sandorf sa plní aj do 0,33 l sklených fliaš, ktoré je možné zakúpiť v darčekovom kartóniku. Pivo Sandorf sa dá čapovať aj doma z päť alebo desaťlitrových KEG súdkov, ktoré sa dajú v prípade odberu piva Sandorf požičať. V zariadení Šandorfský šenk si môžu jeho návštevníci k pivu objednať aj utopence, nakladaný hermelín a rôzne mrazené jedlá. Cez leto je možné posedenie vonku na terase a počas celého roka v nefajčiarskom podkroví. V týchto priestoroch je možné zorganizovať pracovné stretnutia, oslavy, kary a iné neformálne posedenia, pri ktorých firma zabezpečí pohostenie podľa požiadaviek zákazníka.
Pri návšteve je možná aj prehliadka pivovaru spojená s odborným výkladom a ochutnávkou minimálne štyroch druhov piva (minimálne 5 osôb, 4,- €/osoba)