Minipivovar Richtár Jakub

logo-richtar-jakub

Minipivovar Richtár Jakub dostal svoje pomenovanie podľa významného rodu bratislavských richtárov. Svoju prevádzku spustil v júni roku 2009, ako prvý minipivovar v Bratislave a po zrušení pivovaru STEIN bol jediným pivovarom v hlavnom meste. Sídli neďaleko centra Bratislavy, na Moskovskej 16.

 

V Minipivovare Richtár Jakub varíme pivo svetlé pivo Anna 10%, svetlý ležiak Jakub 12% a v zimnom období tmavý ležiak Katarína 13%. Sezónne aj iné pivá. Naše pivo je do výčapu vedené priamo z pretlačného tanku. Tým nevznikajú žiadne transportné ani teplotne „šoky“, ktoré pivu nerobia dobre.To znamená, že prvý dotyk so vzduchom je až vo výčape pri čapovaní do vášho pohára. Aj ten sa snažíme minimalizovať vytvorením bohatej peny, ktorá chráni pivo pred oxidáciou. Pred týmto veľmi dôležitým „činom“ musí naše pivo ešte prejsť dlhú cestu.

 

Pivo Jakub varíme z vody a sladu jednormutovým spôsobom. Pri rmutovaní sa zo sladu uvolňujú dôležité látky, ktoré ovplyvňujú kvalitu piva. Chmeľ pridávame na tri dávky. Nepoužívame žiadne „penotvorné“ látky pri výrobe piva. Pivo nechávame ležať 21 dní. Pivo Jakub je nepasterizované (živé) a nefiltrované, preto je jemne zakalené. Zostávajú v ňom zachované výživné látky, ktoré dávajú pivu prirodzenú chuť a vôňu.

 

Potom nasleduje pre vás aj nás tá najdôležitejšia časť vzniku piva. Popíjanie s priateľmi v našom Hostinci Richtár Jakub. V hostinci ponúkame okrem našich pív aj ďalších 8 čapovaných pív. Všetky pivá sú z malých a mini pivovarov z Čiech a zo Slovenska.

 

Pivovarský Hostinec a Minipivovar Richtár Jakub
Moskovská 16
Bratislava 1
tel: +421 915996908
email: pivovar@richtarjakub.sk
web: www.richtarjakub.sk

 

Otváracia doba:
Pondelok-Sobota: 16:00 - 22:00 hod.
Nedeľa: Zatvorené