Kaltenecker

kaltenecker

Pivovar Kaltenecker funguje od roku 1997 ako reštauračný minipivovar v novopostavenej budove určenej špeciálne na tento účel.
Je situovaný na východnom okraji mesta Rožňava, na okraji sídliska Juh.
Reštauračný pivovar Kaltenecker sa veľmi rýchlo stal obľúbeným a vyhľadávaným miestom slovenských, ako aj zahraničných návštevníkov mesta Rožňava a regiónu Gemer. Špecifickým sa stal najmä ponukou tradičných špecialít slovenskej, českej, maďarskej a regionálnej kuchyne, ako aj stále širšou ponukou vlastného nepasterizovaného piva Kaltenecker Kras a Brokát.

Záujem o regionálne alebo špeciálne pivá za posledné roky na Slovensku postupne stúpa. Preto Pivovar Kaltenecker postupne rozširuje svoj sortiment piva tak, aby ponuka pozostávala nielen zo štandardných celoročne dostupných typov a značiek, ale aj z netradičných sezónnych pivných špeciálov.

Pivovar Kaltenecker je pritom inšpirovaný pivnou rôznorodosťou z pivovarsky vyspelých štátov sveta a Európy.

Pivovarská reštaurácia Kaltenecker má charakter bavorskej pivárne s typickými masívnymi bukovými stolmi a čalúnenými lavicami v interiéri a podobným nábytkom aj na terasách. Hlavnú ponuku nápojov tvorí ucelený sortiment čapovaných a fľaškových pív z vlastnej produkcie pivovaru, resp. z ponuky partnerských zahraničných minipivovarov, ktoré zastrešuje klub priaznivcov pivnej kultúry a fanklub pivovaru Kaltenecker - Kalt bier klub.

Pivovar Kaltenecker je otvorený:
v pondelok až štvrtok od 9:30 do 22:00, v piatok od 9:30 do 23:00, v sobotu 11:30 do 23:00 a v nedeľu 12:30 do 22:00 hod.