hostinec_logo_web_horizontal

Pivovar Hostinec sídli v Levočskom dome v absolútnom centre Košíc. Jednou z inšpirácií pre vybudovanie pivovaru práve tu - v najstaršom dome v Košiciach a najstaršej slovenskej reštaurácii bol fakt, že aj najstarší spomínaný pivovar v Košiciach bol práve v tomto dome.
Pivo sa v 17. storočí pochopiteľne varilo inak. My dnes používame moderný, trojnádobový český typ pivovaru, na ktorom varíme prevažne infúznym spôsobom várky s objemom 5hl. Pod pôvodnou a najstaršou časťou Levočského domu (veľká a malá sála s gotickými klenbami) sa v stredovekej pivnici nachádza 12 CK tankov, každý o objeme 10hl. V nich naše pivko kvasí zväčša vrchným kvasením a následne tu aj zreje. Hotové pivo potom putuje do veľkej chladničky pri výčape, kde je krátko skladované v ideálnych podmienkach. Chladeným potrubím, ktoré sanitujeme nadštandardne, je privedené na výčap, kde ho s krémovou penou tak radi čapujeme.
Varíme rôzne pivné štýly sveta, ale aj veľa experimentujeme. Starostlivo vyberáme dodávateľov sladov, kombinujeme ich rôzne farby. Pri žiadnom pive nešetríme ani na chmeli, je ho v našom pive vždy pekne cítiť. V nose aj v ústach :). Pivá neupravujeme pasterizáciou ani filtráciou. Preto sú naše pivá vždy živé, so zachovaním všetkých zdraviu prospešných živín. Nepoužívame žiadne zrýchľovanie technológii, koncentráty, farbivá a ani konzervanty.