Prvý košický minipivovar GOLEM bol založený v roku 2002 ako reštauračný pivovar. Nachádza sa priamo v centre Košíc na Dominikánskom námestí v zrekonštruovanom 500-ročnom historickom dome. Pri vstupe víta zákazníkov veľký GOLEM, ktorý bol podľa židovskej mystiky vytvorený v Prahe.

 

Reštaurácia a piváreň GOLEM sú zariadené v štýle pražských pivární, s kapacitou 110 miest. V GOLEME sa varí svetlé 11,5 % a tmavé 13 % kvasinkové pivo podľa klasickej plzenskej technológie, ktoré sa vyznačuje prirodzenou chuťou a bohatou penou. Je to pivo čerstvé, nefiltrované ani inak chemicky upravované, preto si uchováva všetky vitamíny skupín B1,B2, B6 a H, ktoré podporujú nervovú sústavu a metabolizmus. Vyrobené pivo sa využíva iba pre potreby vlastnej pivárne a reštaurácie.

 

Pre spestrenie ponuky sme začali v GOLEME variť sezónne pivá:

MAHARAL, AVIV, GESHEM, SHEMESH. YOVEL

 

K jedinečnému pivu zákazníkom podávame aj tradičné české a slovenské špeciality. Najobľúbenejším z teplej kuchyne je labužnícke koleno a zo studenej kuchyne je nakladaný hermelín, ktorý získava po zapití pivom GOLEM nenapodobiteľnú chuť.

 

Minipivovar GOLEM je otvorený:

v pondelok až štvrtok od 11,00 do 23,00 hod,

v piatok od 11,00 do 01,00,

v sobotu od 17,00 do 01,00

 

kontakt:

055/7289102

www.pivovargolem.sk